День народження «Смайлика»
Щороку 19 вересня відзначають незвичайне свято — День народження дружелюбного електронного символу — День народження «Смайлика»
Ну,а яке День народження без веселих ігор та розваг???Отож після цікавої розповіді про те, як смайлик примандрував до нас,у бібліотеці почалося справжнє святкування. А ще ми з дітьми залюбки познайомились з чудовим журналом "Смайлик " та влаштували читання цього періодичного видання.
А ТЕПЕР ТРІШКИ Й ВАМ ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО СМАЙЛИ
Перші смайлики з’явилися ще раніше, не в Інтернеті. В США в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії.
19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів - " :-)" - як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя.
У 1963 році американський комерційний художник Гарві Болл створив для однієї з рекламних кампаній зображення щасливого обличчя, яке малося використовувати на кнопках. Зроблене ним зображення у вигляді темних овальних очей і складок з боків рота на яскраво-жовтому фоні стало найбільш знаковою версією.
На початку 1970-х років зображення популяризували брати Бернар і Мюррей Спейн із Філадельфії, які використовували його в кампанії з продажу нового товару. Вони виробляли кнопки, кавові кружки, футболки та інші предмети, прикрашені смайликом і фразою "Щасливого дня". До 1972 року вони продали близько 50 млн зображень щасливого обличчя.
Найдавніший смайлик було знайдено 18 липня 2017 року. Його виявила команда археологів з Туреччини та Італії під час розкопок у турецькому місті Каркамиш.Смайлик було нанесено на поверхню глиняного глечика для шербету, виготовленого приблизно в 1700-х роках до н. е.
Для позначення позитивних емоцій смайл (як піктограму) використовували в Словаччині в XVII столітті. Там в архівах виявили документ, в якому місцевий юрист показав своє задоволення прочитаними документами.
Смайлики з моменту своєї появи еволюціонували. Далі настав час різних анімованих смайлів – так званих емодзі й анімодзі.
|