Вівторок, 16.10.2018, 13:13
Краснопільська гімназія
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація [10]
Головна » Статті » Виховна робота » Інформація

Про підсумки виховної роботи гімназії за І семестр 2017 -2018н.р.
                                                                                                  
 
                                                                 Краснопільська районна рада Сумської області
                                                                                   КРАСНОПІЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ
 
                                                                                                       НАКАЗ
 
26.12.2017 р.                                                                      смт. Краснопілля                                                         № -ОД
 
 
Про підсумки виховної роботи
гімназії за І семестр 2017 -2018н.р.
 
 
Протягом І семестру згідно з вимогами Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції національного виховання, Статуту гімназії, річного плану роботи гімназії на 2017/2018 н.р. та іншими нормативними документами проводилась виховна робота в гімназії.
Управління виховною роботою закладу здійсню заступник директора з навчально - виховної роботи Хомічова Л.М.
Основною метою виховання дітей гімназії є формування конкурентоспроможної особистості з постійною потребою самореалізації та самовдосконалення, з гуманістичним світосприйманням і почуттям відповідальності за долю України, її народу і всього людства, потреби до спілкування з мистецтвом, створення художніх цінностей.
За основу виховної роботи взято програму «Основні орієнтири виховної роботи 1-12 класів України», тому виховна діяльність побудована за такими розділами:
- Ціннісне ставлення до суспільства і держави;
- Ціннісне ставлення до мистецтва;
- Ціннісне ставлення до сім’ї, родини і людей;
- Ціннісне ставлення до природи;
- Ціннісне ставлення до праці;
- Ціннісне ставлення до себе
- Робота з обдарованими дітьми
- Робота з учнями девіантної поведінки
- Робота учнівського самоврядування
Питання виховної роботи у І півріччі поточного року розглядалися на засіданні педагогічної ради закладу: « Національно – патріотичне виховання » (протокол №2 від02.10.2017)., нарадах при заступнику: «Про розгляд наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (08.09.2017) «Дотримання правил безпеки життєдіяльності вихованців під час проведення новорічних та різдвяних свят та в період зимових канікул» , « Про стан профілактики шкідливих звичок і запобігання правопорушенням серед вихованців» (від 22.12.2017)
Учням гімназії, прищеплюється повага до національної символіки, любов до рідного краю. Саме тому у кожному класі та у гімназії створені куточки державної символіки, а щопонеділка проводиться інформаційні та тематичні хвилинки з використанням державної символіки.
У всіх класах є обов'язковими години спілкування, на яких діти розширюють знання про символи, обереги України, основний Закон нашої держави, правила поведінки в суспільстві та громадських місцях.
Стало доброю традицією в гімназії проводити день учнівського самоврядування. Нинішнього року старшокласники також мали змогу виступити в ролі адміністрації гімназії, вчителів-предметників. Враження від проведеного заходу були надзвичайні як з боку старшокласників, так і самих педагогів.
Правовиховній роботі колектив гімназії приділяє особливу увагу. Робота проводиться у двох основних напрямках: просвітницькому та профілактичному. У цьому значну роль відіграє спільна діяльність гімназії, правоохоронних органів та соціально-психологічної служби гімназії(психолог Ломако Р.П., соціальний педагог Горбат Ж.В.) З 16.10. – 20.10. 2017 у гімназії проходив тиждень правових знань під час якого були проведені заходи:
- Година спілкування «Правове виховання як елемент становлення свідомого громадянина України» 7(11) класний класний керівник Мигаль Н.В.;
- Година спілкування « Діти: злочин і кара» 6(10) кл. практичний психолог Ломако Р.П. ;
- Виховна година «Пустощі і кримінальна відповідальність» 5(9) кл – кланий керівник Корнієнко О.А.;
- Бесіда “Вчимося жити в правовій державі»- 4(8) кл - класний керівник Якуба Н.С.;
- Рольова гра «Клуб любителів детективу» 3(7) кл – психолог Ломако Р.П.
-Ігротека «Діти мають права» 2(6) кл., 1(5) кл; психолог Ломако Р.П, соціальний педагог Горбат Ж.В., класні керівники Корх С.Ю., Хиценко Н.Г.
- Рольова гра для учнів початкової ланки «Подорож у країну Законію»
Спільно із СССМС проведено виховний захід «Права і обов’язки учнів» 3(7) кл. класний керівник Підопригора Ю.В.
З метою профорієнтації учнівської молоді в гімназії проводяться зустрічі з працівниками територіального центру зайнятості(класні керівники (Мигаль Н.В., Корнієнко О.А.), на яких учні змогли дізнатись про основні професії, які потрібні нашому регіону, вчилися складати резюме, представляти себе роботодавцю та виступати в ролі директора фірми. Спеціалістами центру зайнятості в гімназії встановлено профорієнтаційний термінал «Живи і працюй в Україні», за допомогою якого учні в ігровій формі знайомляться з професіями, яких потребує Україна. Проведено відкриту виховну годину «Вибір професії - основна мета сьогодення»(класний керівник Мигаль Н.В.)
       Класні керівники, проводячи загальногімназійні і класні заходи, постійно заохочують вихованців до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, ранків, уроків Пам’яті, історії рідного краю, ігор-мандрівок, вікторин, конкурсів, свят, екскурсій.
      Слід відмітити роботу класних керівників та класоводів:
Корнієнко О.А, (Відкрита виховна година «Криваве клеймо -33») Підопригору Ю.В. «У мові моїй – краса»), Хиценко Н.Г.(Відкрита виховна година «Мужність і біль Чорнобиля», Корх С.Ю. «Пам’яті жертв Голодомору», Якубу Н.С.(Диспут Ідеал молодої людини - який він!?)
 Стрілецька Т.І. ( розважальна ігрова програма «Козацькі розваги»
 Савицька А.Ю.(етична розвага «Дай мені свою руку», ігрове брейн –шоу «Я обираю здорові звички»)
 
 Допомагає у виховній роботі гімназійна бібліотека. (бібліотекар Загорулько К.С.) У 3 класі початкової ланки була організована виставка цікавих казок українських письменників, зокрема учнів зацікавив огляд дитячої збірки О.Іваненко «Три бажання». Третьокласники ознайомилися із творчістю Олександра Пархоменка, де учні мали можливість переказувати свою улюблену казку цього письменника.
Для учнів початкової ланки бібліотекарі організували літературний турнір «Сторінками дитячих енциклопедій», бібліотечні уроки «Мандрівка книжковим містом», «Словники твої друзі».
  Для учнів середньої і старшої ланки проводяться тематичні виставки літератури, презентації: « Найвідоміші бібліотеки світу та музеї книги» 3(7) клас, «Книга – міст у світі знань» 4(8) клас. Для учнів 6(10) класу було проведено цікавий бібліотечний урок «Пляжні бібліотеки світу».
    Слід відзначити роботу педагога – організатора Ушкалову В.М.., яка підготувала та провела загальногімназійні заходи: «Осінній бал» (4 -7), «Веселі старти» ( 3 – 4 кл.), конкурс композицій з природних матеріалів "Осіннє різнобарв’я", квест « День взаєморозуміння…» «Замість ялинки – зимовий букет», «Анумо, хлопці!», «Вечорниці на Катрі» новорічні ранки та новорічний бал – маскарад.
Велика увага приділяється національно – патріотичному вихованню. Зокрема, класними керівниками проведені тематичні виховні години: у 5(9) класі «Герої не вмирають» - класний керівник Мигаль Н. В., зустріч з воїнами учасниками АТО Чичикалом А.М., Капустіним А.М., 6(10) клас - класний керівник Заболотько Н.В. Інформаційна година на тему «Революція Гідності. Як це відбувалось» - класний керівник Підопригора Ю.В.., урок мужності «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» - класний керівник Корнієнко О.А.
Організовано пройшов день порозуміння з ВІЛ-інфікованими (Ломако Р.П., Горбат Ж.В.) Міністерством інформації був випущений інформаційний вісник «Міфи і факти про СНІД», міністерством дозвілля і культури проведено конкурс плакатів «Шкідливі звички», проведено засідання дискусійного клубу «Альтернатива» на тему «ВІЛ/СНІД. Ти повинен це знати!».
Виконувались заходи щодо виконання Комплексної програми профілактики злочинності. Соціально - психологічна служба спільно з класними керівниками провели: профілактичний день злочинності і відповідальності ” ( жовтень); виховні години: «Профілактика алкоголізму, тютюнопаління, наркоманії у молодіжному середовищі» (кл. керівники Заболотько Н.В., Корнієнко О.А.).) ,«Здоровий спосіб життя у сім’ї – запорука щасливого майбутнього дітей». ( кл. керівник Мигаль Н.В., Якуба Н.С.)
Організувалися зустрічі з працівниками правоохоронних органів, міліцією та ДАІ, спеціалістами СССМ ( Ломако Р.П.)
На високому рівні було проведено тиждень толерантності (Ломако Р.П., Горбат Ж.В.), гімназисти мали змогу стати учасниками тематичних тренінгів, годин спілкування.
Екологічне виховання проводиться під час уроків біології та в позакласній роботі. Продовжує свою роботу громадська дитяча організація ВДС «Екологічна варта» (координатор Хомічова Л.М.). Були проведені природоохоронні акції «Прибери планету» (вересень –жовтень), «Харчування може бути небезпечним!»(листопад),«Зимуючі птахи», «Замість ялинки - зимовий букет».
Велика увага приділяється пропаганді здорового способу життя. Були проведені конкурси газет, інформаційних дайджестів «Ми за здоровий спосіб життя!» Стали традиційними анкетування учнів 6-7 класів «Що я знаю про ВІЛ/СНІД» до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.
З метою профілактики дитячого травматизму, основним напрямком якого є формування навичок безпечної поведінки, збереження та зміцнення здоров’я учнів, проводяться виховні класні години. Установлені єдині виховні години з єдиною тематикою з питань ТБ . З метою цілеспрямованої профілактичної роботи щодо запобігання травматизму в навчально-виховному процесі та виховання в учнів поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки у надзвичайних ситуаціях проведено Тиждень знань Правил Дорожнього руху на тему «Дорожня грамота» та Тиждень знань безпеки життєдіяльності «З вогнем не жартуй!».
З метою демократизації управління гімназією працює орган учнівського самоврядування «Парламент» на початку навчального року були сформовані органи учнівського самоврядування по класах. Це дало змогу залучити майже всіх учнів до різноманітних видів діяльності гімназії, а також до управління справами колективу. Робота учнів у міністерствах учнівського самоврядування сприяє вихованню почуття господаря гімназії, класу, вмінню співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму. Лідери учнівського самоврядування є слухачами обласної і кураторами районної школи лідерів, учасниками обласного балу лідерів
Учнями гімназії здійснені навчально-тематичні екскурсії по рідному краю, а саме: до Сумського художнього та краєзнавчого музеїв, Сумського театру драми та музичної комедії ім. Щепкіна.4(8)- 6(10) кл ( педагог – організатор Ушкалова В.М.)
У становленні системи виховної роботи важлива роль відводиться методичній роботі, в якій значну роль відіграють класні керівники. У рамках даного напрямку роботи в гімназії протягом І семестру проведено два засідання методичних об’єднань класних керівників, класоводів на яких розглянуто питання аналізу виховної роботи за попередній навчальний рік, ознайомлено з програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, сплановано основні виховні заходи, проведено обмін досвідом щодо формування успішної особистості; відбулися два семінари – практикуми на тему: тренінг «Я роблю зауваження» (жовтень) та «Заняття, яке треба прожити» (індивідуальний розвиток підлітків після уроків), індивідуальні консультації, які були спрямовані на розвиток творчого підходу класного керівника до своїх обов’язків, використання в роботі інноваційних виховних технологій, розвиток художньо - естетичного виховання, впровадження в практику роботи принципів безконфліктного спілкування, подолання жорстокого поводження з дітьми.
Виходячи з вищезазначеного
НАКАЗУЮ:
1. Визначити стан виховної роботи в гімназії за І семестр 2017-2018н.р. задовільним.
2. У ІІ семестрі продовжувати роботу педагогічного колективу над виконанням запланованих заходів.
3. Приділити максимум уваги виховній роботі, яка сприяє здоровому способу життя учнів, у співпраці з вчителями фізичної культури, основ здоров’я та класними керівниками.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Хомічову Л.М.
                        Директор                                                                                                           С.С. Зінченко
Категорія: Інформація | Додав: Du7ya (02.01.2018) | Автор: Du7ya
Переглядів: 306 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт

Фінансові звіти
Партнери


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Copyright Краснопільська гімназія Сумської області Україна © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz