Субота, 20.04.2024, 01:20
Краснопільський ліцей №2 Краснопільської селищної ради
Вітаю Вас Гість | RSS
TEST
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [22]
Тиждень психології [5]
Поради психолога [27]
Головна » Статті » Психологічна служба » Поради психолога

Як допомогти гіперактивній дитині?

З раннього дитинства гіперактивний дитина потребує продуманому ігровому просторі, де передбачені приємні для нього умови для збирання іграшок. Зручні меблі (шафа, стелаж) може бути доповнена привабливим для дитини контейнером, красивими і зручними кишеньками для дрібних речей. На кожному кишеньці можна намалювати той вид предметів або іграшок, який буде в ньому зберігатися. Така класифікація предметів дуже корисна для розвитку мислення дітей. Знаючи про підвищеній збудливості дитини, намагайтеся, щоб в іграх брало участь не більше трьох чоловік. При цьому потрібний контроль за тим, що відбувається, і розпізнавання сигналів, що попереджають про можливий вибух. У разі необхідності треба спокійно втрутитися і запобігти конфлікту: відвернути дитини або спокійно обговорити з ним напружену ситуацію. Для виконання серйозних справ (наприклад, уроків) дорослий допомагає дитині організувати робоче місце. Необхідний письмовий стіл і стелаж з осередками, щоб у кожної речі було своє місце. При цьому бажано прибрати з кімнати все зайве, вимкнути радіо і телевізор, оскільки гіперактивний дитина не вміє сам «відсіювати» відволікаючі чинники. Для дитини важливо, щоб дорослий завжди вів себе послідовно, говорив спокійно і завжди звертав увагу на будь-які позитивні зрушення в поведінці дитини, якими б незначними вони не здавалися.

Виділяйте більше часу для активних рухових занять (відвідування спортивних секцій, прогулянок на свіжому повітрі, ігор у дворі), які так важливі для нього і в яких витрачається його надлишкова енергія. Подивіться на ситуацію з іншого боку: як чудово, що ви можете спілкуватися з таким цікавим чоловічком! Активний, розгальмованих дитина вносить багато нових вражень у розмірене, запрограмовану життя і вчить нас просто радіти фарбам цьому житті. Дитина постійно привносить щось новеньке, незвичне, цікаве; жити поруч з ним - це отримувати повну палітру безпосередніх емоцій!

Категорія: Поради психолога | Додав: Du7ya (13.01.2017) | Автор: Du7ya
Переглядів: 375 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Дистанційка
Вхід на сайт

Історія
Посилання


БПД
УЦОЯО
ХРЦОЯО
Відділ освіти КСР
Ми на YOUTUBE
Ми на Facebook
Ми на Facebook
Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Copyright Краснопільська гімназія Краснопільської селищної ради Сумської області Україна © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz