П`ятниця, 26.04.2024, 10:29
Краснопільський ліцей №2 Краснопільської селищної ради
Вітаю Вас Гість | RSS
TEST
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація [19]
Харчування [17]
Контрольна порція сьогодні [1]
Головна » Статті » Медична служба » Інформація

Коронавірус

Коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини.

Про коронавірус світ заговорив наприкінці минулого року. Коронавіруси існували і раніше, але науковці з’ясували, що цей коронавірус поводиться по-іншому. Його почали вивчати і продовжують робити це досі.

Зараз коронавірус реєструється у багатьох країнах. У Китаї є 86 тисяч тих, хто захворів. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.
Але він реєструється в майже усіх країнах: є поодинокі випадки, а є й спалахи.  На сьогоднішній день у нас є новий коронавірус. Він мутований, чим і є небезпечним, бо немає специфічного лікування та профілактики. За пару місяців коронавірус забрав близько чотирьох тисяч життів. Якщо говорити про загальну кількість захворілих, то це приблизно 3%.

Віруси нестійкі у зовнішньому середовищі

Збудники не можуть передаватися через предмети, дверні ручки, посилки, продукти (банани, мандарини, м'ясо, риба і т.д.). Вони миттєво гинуть при температурі понад 50 градусів, руйнуються під дією хлороформу, формаліну, етилового спирту або ефіру. Коронавірус добре переносить заморожування.

Яка симптоматика коронавірусу?

Грип, ГРВІ і коронавірусна інфекція мають одинакову симптоматику:

  • температура,
  • головний біль,
  • біль у м’язах,
  • слабкість,
  • виснаження,
  • закладений ніс,
  • чхання,
  • біль у горлі,
  • кашель,
  • утруднене дихання.

Усі засоби неспецифічної профілактики є однаковими і для ГРВІ, і для грипу, і для коронавірусної інфекції.

Як передається коронавірус?

Грип, ГРВІ і коронавірус – це респіраторна група інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом, тобто через контакт з хворою людиною, або через слизову, коли у приміщенні є вірус і він осів, наприклад, на ручці дверей, телефоні тощо. А ми своїми руками торкаємося слизових – очі, ніс та рот. І таким чином отримуємо цей вірус, навіть не маючи прямого контакту. Тому основними засобами заходу при респіраторних вірусних інфекціях є єдині правила захисту – гігієна рук, гігієна органів дихання, гігієна кашлю.

Що таке етикет кашлю?

Дуже часто ми кашляємо у свою долоню. Тобто віруси, які опиняються у нас на руці, переносимо далі – на телефон, поручні у транспортні, дверні ручки тощо. А потім цим користується наступна людина. Щоби не передавати віруси, слід кашляти у лікоть. А якщо кашляємо у серветку, то вона має бути одноразова, яку відразу викидаємо, а не пхаємо у кишеню.

Чи треба одягати маски?

Якщо людина хвора і не може самоізолюватися, вона повинна одягнути маску. Але не носити її увесь день, бо знову ж таки на ній накопичуються віруси. Маску треба дуже обережно знімати з вух і утилізувати. Здорові люди не повинні носити маски – ні на вулиці, ні в приміщенні. Якщо у закритому приміщенні є контакт з хворим, то найефективніше одягати респіратор або ту ж маску. Але перед тим, як її одягнути, треба помити руки. Бо торкаючись інших предметів у приміщенні, ми переносимо віруси, до того ж, одягаючи маску, наближуємо їх до обличчя, тобто до слизових оболонок.
 

Лікування

При коронавірусі специфічного лікування немає, але жертвами хвороби знову ж таки стають люди з хронічним захворюваннями. Можна сказати, що здорове харчування, здоровий спосіб життя дозволяє уникати хронічних захворювань.

Треба розуміти, що грип значно небезпечніший, ніж коронавірус. І епідсезон грипу триватиме ще до травня. Тому що сьогоднішня погода сприятлива для розвитку усіх вірусних респіраторних інфекцій.

Як убезпечити себе від зараження?

Насамперед треба обмежувати свої подорожі, особливо до країн, де зафіксовані спалахи хвороби.

Так само не варто перебувати у місцях великого скупчення людей. У такий спосіб ми зможемо мінімізувати ймовірність передачі інфекції.

Профілактика при коронавірусі ідентична з профілактикою при грипі:

  • часте миття рук. Якщо вдома є хворий на ГРВІ, то руки треба мити кожні 10 хвилин. Уникати торкань слизової
  • антисептика рук – дуже ефективний засіб профілактики, але потрібно проводити його правильно. Особливо якщо є довгі нігті. Зазвичай усе, що є під нігтями, навіть після антисептика, там і залишається. Годинники, персні – це те, де збирається найбільше вірусів. Брусок мила, яким усі користуються, теж сприяє накопиченню вірусів. Рушники тощо.

Нігті і великий капець – це ті місця, де найбільше накопичуються бактерії та віруси. Кишенькових антисептиків дуже багато. Але ефективний антисептик повинен мати не менше 70% етилового спирту. Все інше – це марне витрачання грошей. Краще просто мити руки з милом чи витерти вологою серветкою.
 

Категорія: Інформація | Додав: dok (16.03.2020) | Автор: Бобіна О.І.
Переглядів: 310 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Дистанційка
Вхід на сайт

Історія
Посилання


БПД
УЦОЯО
ХРЦОЯО
Відділ освіти КСР
Ми на YOUTUBE
Ми на Facebook
Ми на Facebook
Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Copyright Краснопільська гімназія Краснопільської селищної ради Сумської області Україна © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz