Субота, 27.04.2024, 03:42
Краснопільський ліцей №2 Краснопільської селищної ради
Вітаю Вас Гість | RSS
TEST
Меню сайту
Категорії розділу
Інформація [19]
Харчування [17]
Контрольна порція сьогодні [1]
Головна » Статті » Медична служба » Інформація

ГРИП

Грип  це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке спричиняється вірусом грипу. Схожі симптоми можуть бути викликані багатьма іншими вірусами (адено-віруси, риновіруси, респіраторно-синцитіальні віруси тощо). Симптоми, які викликаються цими збудниками, дуже схожі. Тому вірусні захворювання дихальної системи були об’єднані в групу ГРВІ — гострих респіраторних вірусних інфекцій. Точно визначити збудника і поставити діагноз «грип» можна тільки використовуючи лабораторні методи діагностики. Також захворювання дихальних шляхів можуть бути викликані бактеріями (стрептококами, гемофільною паличкою, стафілококами та іншими). При уважному розпитуванні і ретельному обстеженні можна, припустити, що даний випадок викликаний бактеріальною, а не вірусною, інфекцією. Остаточно визначитися зі збудником можна лише після лабораторної діагностики.

Які заходи профілактики варто застосовувати перед початком і в період епідемії грипу та ГРВІ?

Завчасно, тобто не менш аніж за 2-4 тижні до епідемії грипу, проводиться щеплення вакцинами, проти тих збудників грипу, які очікуються. Добрий результат дають загартування організму, змащування слизової носа перед виходом з дому оксоліновою або теброфеновою маззю, регулярне вживання полівітамінних комплексів, а також харчових продуктів, які містять багато вітаміну С (цибулі, часнику, хрону, цитрусових, чорної смородини, квашеної капусти тощо). Під час епідемії грипу додатково вживають (по 10 днів з аналогічними перервами) адаптогени рослинного походження (екстракти лимонника, елеутерокока, ехінацеї), стимулятори вироблення власного противірусного інтерферону (амізон, гропринозин, протефлазид), а також комплексні гомеопатичні препарати (афлубін, антигрипін, еуфорбіум композітум).

                                                                Для кого загроза зараження грипом та ГРВІ є найбільшою?

Найчутливіші до грипу та ГРВІ люди, організм яких ослаблений, зокрема, курінням, незбалансованим харчуванням, хронічним стресом, негараздами в сім’ї чи на роботі. Легко захворіти при перевтомі та переохолодженні. Найбільш уразливими до грипу та ГРВІ є також діти, які відвідують дитячі дошкільні заклади, школярі і студенти, а також особи, які контактують з великою кількістю людей (працівники охорони здоров’я, освіти, торгівлі, транспорту тощо).

             За якими ознаками можна діагностувати у себе грип та ГРВІ?

Для грипу характерними є блискавичний розвиток захворювання, температура тіла „підскакує” до 39-40° С, з’являються загальна слабкість, біль голови та м‘язів тіла, приєднуються ознаки початкового ураження органів дихання (сухість та „закладання” носа, першіння у горлі та типове для грипу відчуття „дертя” за грудиною). Подальший перебіг хвороби залежить від опірності організму людини та особливостей збудника грипу.

                                               Що робити, якщо виникає загроза захворювання на грип та ГРВІ? 


1. Відчувши нездужання, необхідно якнайшвидше дістатися додому. 
2. Вимити руки та лице милом, а також старанно прополоскати горло теплою підсоленою водою. 
3. Обов’язково викликати додому лікаря!
 4. Попарити ноги і вдягнути теплі вовняні шкарпетки.
 5. Лягти у ліжко та дотримуватися строгого постільного режиму.
 6. Потрохи, але часто пити тепле пиття (не менше 2х літрів на день) – лужну мінеральну воду, чай з цитрусовими, узвар із сухофруктів, морс, молоко з харчовою содою. 
7. Не захоплюватися переглядом телепередач та читанням: нервова система потребує максимального спокою.

                                                 Які найпоширеніші ускладнення при грипі та ГРВІ?

Частіше за все це - захворювання дихальних шляхів, на другому місці - ураження нервової системи. Під час грипу активізуються бронхіти, астма, хронічні захворю¬ вання ЛОР-органів (гайморити, отити, синусити). Особливо схильні до розвитку ускладнень хворі на цукровий діабет, люди похилого віку, із слабким імунітетом і захворюванням крові. Інший різновид ускладнень пов’язаний з характерним для грипу порушенням згортання крові. Тому у людей, які захворіли на грип, часто розвиваються крововиливи в легені чи наднирники, легеневі, носові кровотечі, порушення циркуляції крові у головному мозку. Як правило всі можливі ускладнення розвиваються протягом 5-7 днів. Вірогідність їх виникнення залежить від виду вірусу, що спричинив епідемію, і опірності організму людини.

Категорія: Інформація | Додав: dok (16.02.2016) | Автор: Бобіна О.І.
Переглядів: 469 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Дистанційка
Вхід на сайт

Історія
Посилання


БПД
УЦОЯО
ХРЦОЯО
Відділ освіти КСР
Ми на YOUTUBE
Ми на Facebook
Ми на Facebook
Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Copyright Краснопільська гімназія Краснопільської селищної ради Сумської області Україна © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz