Четвер, 20.09.2018, 04:27
Краснопільська гімназія
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Книга - справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! Це свято книги, і тих хто любить це нетлінне і вічне творіння людства.

 

20 березня 2015 року на базі Краснопільської центральної районної бібліотеки для дітей пройшов районний конкурс “Найкращий читач району-2015” серед учнів

6 - 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів Краснопільського району. Даний захід організований з метою популяризації книги серед учнів середніх класів.За почесне звання «Кращий читач» боролися 16 юних читачів.

Кожен із учасників з душевним хвилюванням пригадував прочитані книги, улюблених героїв і розповідав про них журі. Учні мали продемонструвати знання творів українських та зарубіжних письменників, зокрема знання творчості письменників Сумщини, свою ерудицію, відгадуючи літературні тести, висловити своє бачення ролі та важливості книги у житті людини, а також представити на конкурс свій Читацький щоденник.

Як свідчать виступи вподобання у дітей найрізноманітніші: і ліричні твори, і гумористичні,і фантастичні,і пригодницькі. Приємним є той факт,що усі школярі висловлювали свої патріотичні настрої та думки.

За результатами усіх конкурсів переможцями нашого навчального закладу стали: Макарова Софія– учениця 2(6) класу –III місце , Рябуха Сергій – учень 3(7) класу–III місце.Діти отримали диплом та книгу у подарунок. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші конкурсанти були відзначені подяками Краснопільської центральної районної бібліотечної системи за участь в конкурсі.

Ми бажаємо нашим переможцям успіхів у навчанні та нових перемог. Нехай книга стане гарним і добрим супутником на все їхнє життя,а в майбутньому, здобутий досвід стане для кожного не лише стимулом до всебічного розвитку, а й запорукою успіху.

Любіть і не забувайте про існування книги, черпаючи від неї добро та мудрість!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бібліотекар

                                                                                                                                  Корх С.Ю.

 


 

                                                                                               Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги  2015 року

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся,

Снаги, що в серці залишає слід.

             Перед книгою віками схиляло в шанобі голову людство, вважало її своєю святинею.«Читання – ось найкраще навчання» - стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В цьому переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Адже, книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, розкриває красу поетичного слова. Книга вчить нас бути чесними і працьовитими. Все життя книга допомагає нам вчитись, працювати, жити. Книга наш помічник, а для тих, хто вміє дружити з нею, - вірний друг.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

          Особливо вона необхідна дитині у ранньому віці, з якої формується майбутня особистість, бо книга і читання – це великі вчителі і вихователі людських душ. Потрібно обов’язково прищеплювати любов дитини до книги як джерела знань, до усної народної творчості, бо вона допомагає виховувати доброту, чуйність, розвивати  спостережливість, логічне мислення, почуття гумору. Нерідко книга, прочитана ще в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя.

          Читання книг – це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі. Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

Кожного року, навесні, коли пробуджується природа, коли все живе тягнеться до сонечка, в Україні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

У незалежній Україні тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнський.

      Свято книги - це відкриття нових імен в літературі, участь у різноманітних заходах, які сприяють творчому відпочинку та змістовному дозвіллі.

       Всеукраїнський тиждень дитячого читання проходив цього року як зажди і в нашій шкільній гімназійній бібліотеці  з  23  по 30  березня.

Для учнів початкової ланки тривав День відкритих дверей ”Подорож сторінками дитячих газет та журналів”.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Протягом тижня тривала доброчинна акція ”Подаруй книгу шкільній бібліотеці”, в якій  брали участь 16 учнів гімназії.

Змістовно пройшла презентація популярної енциклопедії ”Дітям про все на світі”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.03.15 відбулася ”Посвята першокласників у читачі”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Протягом тижня проводилася виставка-конкурс малюнків під загальною назвою ”Читаємо, слухаємо, малюємо.

Для учнів 5-6 класів був проведений бібліотечний урок ”Словники твої друзі”, на якому учні вчилися користуватися словниками, проникати у світ нового, цікавого, поповнювати словниковий запас, читаючи словники.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.04.15 для  учнів 7-8 класів була організована презентація ”Найвідоміші бібліотеки світу та музеї книги ”, яка закінчилася вікториною “Книга - міст у світ знань”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.03.15 організовано виставки “Радимо прочитати”, особливо учнів вразила виставка ”Книги - ювіляри 2015 року”, де були представлені твори українських класиків П.Куліша, Т.Г.Шевченка, Г.Квітки-Основ’яненка, П.Мирного, І.Карпенка-Карого, І.Франка, Лесі Українки, Ю.І.Яновського, О.П.Довженка, П.А.Загребельного, В.З.Нестайка, П.П.Глазового та зарубіжних - О.Пушкіна, М.Ріда, Ж.Верна, О.Уайльда, М.О.Шолохова, Дж.Роулінга. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.03.15 для старшокласників проведений бібліотечний урок ”Пляжні бібліотеки світу”. Учні дізналися багато цікавого про бібліотеки світу, зокрема про пляжну бібліотеку України в м. Одеса, яка заснована в 2010 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також  проводився конкурс на кращу електронну презентацію до власної улюбленої прочитаної книжки.  Слід  відмітити Савицьку Тетяну 7(11) кл., яка презентувала книгу Г.Г.Маркеса ”Сто років самотності”, Вихрова Павла7(11) кл. книга Д.Нолль «Пригоди Вернера Хольта”, Масолітіна Анна 7(11) кл. книга Е.Хемінгуей ”Старий і море”; Макарову Софію – книга  Устинова А. В., Іванов А. Д. “Таємниця зеленого BMW”  2(6)кл; Рябуху Сергія – книга Толкін Дж. Р. Р. Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори.3(7 кл.)

Проводився конкурс читців творів Т.Г.Шевченка, під загальною назвою “Світ Шевченківської поезії ”, за результатами оцінювання журі визначило  переможців, які були нагороджені  почесними грамотами: Савицька Тетяна 7(11) кл, Лупка Марина 3(7)кл.,  Лупир Дмитро 1(5) кл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слід наголосити, що в бібліотеці дітям було запропоновано День Інтернету. Під час його проведення всі бажаючі мали можливість познайомитися з вже відомими книгами популярних авторів, а також отримати адреси сайтів, на яких представлені найновіші твори, інтерв’ю з письменниками та інші матеріали. Діти отримали навички роботи в мережі Інтернет та дізналися про технології пошуку інформації, брали участь у “віртуальних екскурсіях”, перегляд відео “Відомі постаті в історії бібліотечної справи”.

На завершення тижня працювала книжкова лікарня ”Щоб книжечка довше жила”, де діти зібралися відновити деяким книгам нове життя .

Наша шкільна бібліотека гостинно чекає на своїх читачів, щоб запропонувати їм нові виставки, цікаві надходження. Саме книги мають прилучати дітей і молодь до невичерпних джерел, стати для них осередком широкого і радісного спілкування.

Тож, запрошуємо усіх охочих  до бібліотеки, з нами буде весело, пізнавально і цікаво. Читайте, хай не буде жодного дня, коли б Ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги. Пам’ятайте, слова з „ Повісті минулих літ ”, що книги – плоди мудрості, джерело мудрості, світло мудрості. Вчіться у героїв книжок любити нашу землю, її мову, мистецтво. Мандруйте рідною країною, пізнавайте себе і людей, знайомтеся з подіями, які відбулися у давнину, заглядайте у майбутнє. Чекаємо Ваших вражень, адже, зустріч з книгою завжди цікава, захоплююча і неповторна!

 

Як до живих джерел глибоких,

Ми припадаємо до книг...

Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття.

Прийдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя

 


                                           Районний етап обласного проекту на кращу електронну презентацію "Перемозі присвячується"

         Відбувся районний етап обласного  проекту на  кращу електронну презентацію «Перемозі присвячується», який проходив  з 06 лютого по 06 травня 2015 року. 
Мета  даного проекту: вшанування пам’яті учасників Великої Вітчизняної війни, у т. ч. уродженців Сумщини; формування патріотичної свідомості підростаючого покоління; популяризація літератури, що розповідає про героїчні сторінки боротьби українського народу, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни; активне використання комп’ютерних технологій в роботі бібліотечних закладів Сумщини тощо.
         Учениця 6(10) кл. Прокопечко О. під керівництвом бібліотекаря Корх С.Ю. на районному етапі обласного проекту  на кращу електронну презентацію «Перемозі присвячується»  (до 70-річчя Перемоги у Другій Світовій війні), у номінації  «З добрим серцем, зі щирою пам’яттю», здобула 1 місце, де подала відомості про свого дідуся, поета, краєзнавця, історика, учасника Другої світової війни Дідоренка Л.Д.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Електронна презентація готувалася з подальшим використанням у роботі для вікової категорії користувачів-дітей:  учні 5-9 класів. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Щиро вітаємо з перемогою, бажаємо подальших успіхів.
         Ми не тільки проводимо заходи, а й залучаємо користувачів до участі в  різних видах конкурсах і проектах! Запрошуємо учнів гімназії  до активної участі і руху по життю разом з  нашою бібліотекою!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

                                                    Виховуємо громадянина - патріота України

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       В дитинстві відкриваєш материк,

                                                                                              котрий назветься потім  Батьківщина.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Л.Костенко

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         У 2015 році другий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом "Виховуємо громадянина - патріота України". 
         Наша  гімназійна  бібліотека  та учні  також  залучилися до Всеукраїнського місячника шкільних   бібліотек, який тривав з 1 по 31 жовтня.
         Кожна людина має свою Батьківщину, яку вона любить понад усе на світі. Бо Батьківщина, як рідна ненька, її не можна а ні купити, а ні заслужити, вона одна у кожного і дається йому від народження. Україна – це наша земля, рідний край,  країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і мудрими , талановитими людьми. Це – велика держава.
         Сприяння усвідомленню етнічної приналежності дитини розпочинається з перших днів її життя в сім'ї, якщо ця сім'я вирізняється національними особливостями і національним побутом — з материнської мови, колискової пісні, бабусиної казки, з участі дитини у народних звичаях і обрядах, із засвоєння народної пісні, з причетності до процесу народної творчості тощо.
         Діти молодшого шкільного віку беруть участь у народних життєвих дійствах (вертеп, колядування, віншування, гаївки, розмальовування писанок тощо).
         Традиції, звичаї та обряди мають глибокий вплив на виховання, і не тільки національне, оскільки вони завжди підтримуються силою громадської думки і періодично повторюються.
         У сім'ї й в школі діти засвоюють шанобливе ставлення до видатних українських історичних і культурних діячів, повагу до ідеалів, за які вони боролися, беруть участь у вшануванні їхньої пам'яті.
         Неабияке значення в процесі усвідомлення етнічної приналежності має рідна мова, якій до певного часу не повинні заважати інші мови. Через неї дитина засвоює національний спосіб мислення, характерні для нього категорії та образи, ставлення до моральних цінностей тощо.
                                                                             В рамках місячника відбулися наступні заходи:
         1 жовтня 2015 року шкільній бібліотеці було проведено День відкритих дверей  «Моя родина і я читацька сім’я», для батьків, вчителів, громади.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Згідно розроблених заходів протягом місяця у бібліотеці проходила Акція «Завітай з другом до бібліотеки». Мета акції – зацікавити користувачів заходами та корисною інформацією, яка допоможе у навчанні та проведенні вільного часу. 
         В рамках акції також визначено найактивніших відвідувачів шкільної бібліотеки за місяць.
        Серед 2-11 класів:   Найактивніші читачі жовтня : 2 клас – Денисенко В., Яковенко А., Лупир А.,Гура І; 3 клас – Грушко А.,
Завгородня Н.,Крамаренко Ю.,Нездоймишев О.
Щебетенко Д., Панов Д.,Попович Є.Шведюк М..; 
4 клас – Дзюбан К., Лопандя Д.,Маслюк Д.,Панов М. 
1(5) кл. –Перепелиця Д.,Шимоня Є.,Мусієнко-Рязанцев В., Калашнікова В. В середніх і старших класах можна відзначити:
2(6) кл.-Веремієнко Т., Бобін Д., Лазоренко В.
3(7) кл.-Смірнова А.,Рощина А.,Боруха А., Майборода М., Козир Ю.
4(8) кл.-Рябуха С.,Свириденко Р.,
Свириденко Н. Кононенко В.,
5(9) кл -Шадько М., Баранік А.,Гура Д.
6(10)кл.- КорнієнкоЕ.,
Северин Т., 
Рудика В., Акименко В., Чичикало Є.
7(11) кл.
Давиденко Д., 
Мигаль Р.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         
 
 
 
 
         Протягом місяця тривала «Літературна виставка «Мудра книжка скаже вам чогось багато»
Книжкова виставка
« Державні символи України» 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         5 жовтня Усний журнал  " Де починається моя Батьківщина"
         З метою розширення і закріплення знань учнів про Україну, Краснопільщину, виховання любові до Вітчизни, прищеплення інтересу до вивчення історії, звичаїв і культури рідного краю  бібліотекою та читацьким активом був проведений усний журнал «Де починається моя Батьківщина» для учнів 1-4 класів.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         В бібліотеці є краєзнавчий куточок: «Стежками рідного краю», де розміщено історію рідного краю, твори письменників та поетів рідного краю. Учні середньої ланки поринули в екскурс  історію про відомих спортсменів Краснопільщини, зокрема познайомилися з творчістю відомого історика, поета, краєзнавця, учасника Другої світової війни Дідоренка  Л.Д. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         6 жовтня для учнів 1-4 класів відбувся показ   презентації «Небесна сотня у вирій полетіла», з метою вшанування пам'яті героїв сьогодення…. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         7  жовтня День інформації 
 
Бібліотечний урок «Восьме чудо світу- книга»
         9 жовтня    для учнів 2(6) класу була проведена гра-вікторина "Що я знаю про тебе моя Україно?" Метою даного заходу було поглиблення знань про Україну, її історію та традиції, згадати про найвідоміші міста, найбільші річки та озера. Діти були поділені на дві групи «Козаки» та «Україна єдина», між якими проводився конкурс-вікторина на здобуття звання "Кращий знавець історії України". Захід був побудований так, що чітко прослідковувались міжпредметні зв'язки: з історії України, української літератури, правознавства. Також  учні ознайомилися з найцікавішими назвами нашої країни у рубриці «ТОП-7 найцікавіших назв України». Після закінчення гри за  отриманими результатами  було визначено переможцем команду “Україна єдина” як найкращих знавців з відомостей про свою Батьківщину. Закінчилася  гра урочистою символічною піснею нашої держави – гімном.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Учні цікаво та змістовно провели час, ще раз пригадали українські звичаї та традиції, символи нашої держави. Вихованці показали добрі знання та свою обізнаність щодо історії та створення незалежної України.
         Знати та пам’ятати історію, традиції та культуру нашої країни  потрібно, тому що ми з вами живемо на Україні, нашім ріднім краї. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.
 
         12 жовтня здійснювалося  анкетування  учнів 5(9)-7(11) кл. під загальною темою «Патріотизм серед молоді? » 
Виховання патріотизму залишається і в наш час надзвичайно актуальною педагогічною проблемою. Від того, настільки сформованим є патріотизм у дітей, залежить майбутнє України, розвиток економіки і демократичних процесів.
         До теми виховання патріотизму у дітей в різний час зверталися Г.Ващенко, Л.Костенко, А.Макаренко, М.Павленко, В.Сухомлинський, К.Ушинський, К.Чорна, М.Ярмаченко.
 Цікавим є той факт, що обговорюючи патріотичні якості, учні зазначили, що вони ”люблять свою землю і завжди віддають дань пам’яті померлим на війні”, ”дотримуюсь традицій, обрядів, поважаю закони України”.
         Нас, як бібліотекарів, цікавило як розуміють учні свій обов’язок перед Батьківщиною. З цією метою була проведена бесіда. 
         До своїх обов’язків перед Батьківщиною учні відносять навчання, готовність допомагати, бути милосердним, любити Батьківщину, любити рідних, поважати старших, близьких, відвідувати школу, ставитись з повагою до людей, служити Україні, піклуватися про менших друзів, допомагати людям, мати професію, берегти природу, бути вихованим, піклуватися про батьків, ”допомагати немічним”, що свідчить в цілому про вірне розуміння питання.
         У цьому році вперше 14 жовтня, в одне з великих православних свят українських козаків – Козацьку Покрову (Покрову Пресвятої Богородиці), офіційно святкується День українського козацтва  та День захисника України. 
         Це свято засновано відповідно до Указу Президента України № 806/2014 від 14-го жовтня 2014-го року, з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         З давніх – давен Пречисту Богородицю козаки вважали своєю покровителькою. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Козацтво – яскрава сторінка історії України, на славних прикладах якої виховувалося відчуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. У незалежній Україні це свято офіційно існує з 1999 року, тодішній президент України Леонід Кучма заснував 14 жовтня, як День українського козацтва. В 2014 році президент України Петро Порошенко видав указ  про офіційне святкування Дня захисника України – 14 жовтня на Покрову. А  Верховна Рада, в березні 2015 року  прийняла відповідний законопроект і оголосила цю дату не робочим днем. Таким чином 14 жовтня – свято в Україні не одне, а цілих три.
         13 жовтня у переддень  українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеці була проведено тематична виставка під гаслом: "У всьому світі - кожен знає: Є батьківщина лиш одна. І в нас вона єдина - Це наша славна Україна!" та історичний екскурс в часи козаччини «Ім’я цьому народу - козаки», історію виникнення свята «Шлях мужності і слави».
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

    

 

 

 

 

 

               15–16 жовтня  для учнів 9-11 класів проходив показ стрічок фільму «Небесна Сотня»  режисера Крістіана Зайделя,  де йде  розповідь про долі людей, які були вбиті на Майдані у Києві, а також про долі та відчуття їхніх родичів (вдів, дітей, батьків) та друзів. У стрічці згадані ключові події, що відбувались на Майдані у період з листопада 2013-го по лютий 2014-го, передана атмосфера Майдану під час протестів, моторошність терору, побиття, викрадень та убивств, жахливі дні штурму та розстрілів, оплакування жертв та свідчення людей, які вижили. Зйомки фільму відбувались у Києві та області, у Львові та області, а також у Мюнхені.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                19 жовтня  тривала година спілкування  для учнів 7(11) кл. «Українці за кордоном. Що таке діаспора?».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         До 50- тої річниці презентації фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків».  Він став знаковим і для історії українського кіно, і для цілого дисидентського руху, який пізніше отримає назву «шістдесятництво».В бібліотеці гімназії для учнів 5(9)-7(11) кл. була представлена книжкова полиця «Мистецька слава України»
       22 жовтня  для учнів 3(7)-5(9) класів відбулася літературна мандрівка «Сторінками життя та творчості  Б.Олійника» присвячена 80 річниці  від дня народження видатного сучасного українського поета і громадського діяча Бориса Ілліча Олійника.
        Свою творчу роботу він завжди поєднував з активною громадською діяльністю. В різні роки — секретар правління Спілки письменників України, секретар правління Спілки письменників СРСР. Був депутатом Верховної Ради УРСР.З 1992 по 2006рік - народний депутат Верховної Ради України. Один з фундаторів Українського фонду культури, незмінно з 1987 і донині очолює його на громадських засадах.
        Пережите в дитинстві та в роки молодості склало основу першої його збірки поезій «Б'ють у крицю ковалі» (1962). Надалі виходять збірки «Двадцятий вал» (1964), «Вибір» (1965), «Коло» (1968), «Відлуння» (1970), «Рух» (1973). Поет є лауреатом Державної премії СРСР (1975, за книгу «Стою на земле") і Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1983, за книги «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто»).
         У своїх творах проповідує високі загальнолюдські ідеали. Він глибоко переконаний , що кожен має жити напруженим життям, бути щедрим і щирим, розуміти красу, неповторність світу, кожної миті існувати на землі, бо це відповідає природі наш
Пошук
Вхід на сайт

Фінансові звіти
Партнери


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія
Copyright Краснопільська гімназія Сумської області Україна © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz